kao
- Z jakich substancji składa się preparat ONOZIS® i jak go stosować?

Odp. ONOZIS® powinien być zażywany regularnie rano i wieczorem, po dwie tabletki. Dzięki temu dostarczane aminokwasy siarkowe utrzymane zostaną w odpowiednimm stężeniu. ONOZIS® najlepiej zażywać po jedzeniu, wówczas najlepiej się wchłania.

W przypadku problemów hormonalnych należy je uregulować, ponieważ mogą one zakłócać działanie preparatu ONOZIS®. Pomocne może być również dostępne w internecie forum Klubu Ambasadorów ONOZIS®, na którym można porozmawiać na nurtujące tematy i przeczytać o doświadczeniu innych użytkowniczek preparatu ONOZIS®.
W przypadku włosów i paznokci najcenniejsze okazują się aminokwasy siarkowe: metionina i cysteina, składniki ONOZIS'u®. Skład tabletek został opracowany i przetestowany we współpracy z Dermatologiczną Kliniką Uzdrowiskową w Iwoniczu Zdroju. Autorem pomysłu był prof. Andrzej Langer.

Preparat ONOZIS® dostarcza orgaizmowi:
- jony żelaza, które decydują o prawidłowości podziałów komórkowych, a także o zróżnicowaniu macieży włosa. Kiedy w organizmie brakuje żelaza, włosy i paznokcie rosną zdecydowanie wolniej. Dzieje się tak np. w przypadku stosowania restrykcyjnej, ubogiej w żelazo diety.
- jony cynku, zwiększające elastyczność włosów. Zauważono, że owce pasące się na australijskich łąkach rosnących na glebach ubogich w cynk mają welnę gorszą od tych, których pokarm jest bogaty w cynk. Dowiedziono, że cynk uczestniczy w przemianie kreatyniny, stymuluje prawidłowy przebieg rogowacenia naskórka i chroni przed przerzedzaniem włosów.
- kwas pantotenowy, który sprzyja podziałom komórkowym w cebulce włosa, pobudza jego wzrost, powoduje, że włosy są wilgotne wewnątrz, a na zewnątrz lśniące.
- aminokwasy siarkowe (L-metionina i L-cysteina), z których powstaje keratyna, czyli główny budulec włosa. Odpowiadają za sprężystość włosów i elastyczność paznokci.
 


copyright © 2023 NYCOMED Sp. z o.o.
NIP: 526 28 68 535, KRS: 0000237611
Kapitał zakładowy: 50 000,00 zł
Aleje Jerozolimskie 146 A, PL 02-305 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Nota prawna