kao
Co to jest ONOZIS® Beauty i kiedy się go stosuje?
Jest to suplement diety w formie różowych tabletek. Zawiera grupę substancji czynnych, niezbędnych dla utrzymania zdrowych włosów, skóry i paznokci: aminokwasy siarkowe (cysteinę i metioninę) oraz żelazo, cynk i prowitaminę B5.
ONOZIS® Beauty zaleca się osobom:
- stosującym niezrównoważoną lub ubogą dietę (np. przy odchudzaniu),
- narażonym na codzienne stresy, wstrząsy emocjonalne,
- często farbującym lub układającym włosy za pomocą substancji chemicznych,
- cierpiącym na zaburzenia równowagi hormonalnej.
Preparat został opracowany i przetestowany we współpracy z Dermatologiczną Kliniką Uzdrowiskową w Iwoniczu–Zdroju, kierowaną przez prof. Andrzeja Langnera.
Aktywne składniki ONOZIS® Beauty zostały tak dobrane, że ich przyswajanie przez organizm jest o dwadzieścia procent lepsze, niż w przypadku innych środków tego typu.
Zdrowe włosy i paznokcie
Na problemy z włosami i paznokciami skarży się wiele kobiet. Do osłabionych włosów najczęściej stosuje się różnego rodzaju zewnętrzne odżywki. Mogą one chwilowo poprawić ich wygląd, jednak nie są w stanie zapobiec np. nadmiernemu wypadaniu, przerzedzeniu, łamliwości itp., gdyż przyczyna tych problemów leży głębiej i związana jest najczęściej z nieodpowiednim odżywieniem tej części włosa, której nie widzimy – czyli z jego korzeniem. Zaburzona zostaje prawidłowa struktura włosa.
Aby włosy i paznokcie były zdrowe - lśniące i mocne, nie wystarczy ich zewnętrzna pielęgnacja.
Trzeba zadbać o to, by dostarczyć im niezbędnych do zdrowego wzrostu substancji odżywczych, które zagwarantują piękny wygląd.

Włosy


- Włosy to zrogowaciały twór naskórka.

- Na głowie znajduje sięśrednio około 100-150 tys. mieszków włosowych.

- Szybkość wzrostu włosa zależy od płci, wieku, pór roku - jest to około 1 cm na miesiąc.

- W ciągu doby wypada od 80 do 100 włosów, które (przy zdrowej cebulce) odrastają.
Cebulki włosa osłabionego- Pozbawiona substancji odżywczych cebulka o nieprawidłowym wyglądzie.
- Osłabiona zdolność regeneracji – włosy słabo odrastają, są cieńsze i  przerzedzone.


Paznokcie

- Paznokieć to zrogowaciała płytka stanowiąca ochronę dla silnie unerwionych opuszek.

- Zdrowy paznokieć jest lśniący, gładki i przeźroczysty.

- Paznokcie u rąk rosną około 3 mm na miesiąc, a te u nóg dwa razy wolniej.

- Twardość, sprężystość i poprawna budowa paznokci zależy od ilości dostarczanych aminokwasów siarkowych.

Warto sięgnąć po preparat, który zawiera dokładnie takie składniki jakich potrzebują włosy, a nie mieszanki wszystkich minerałów i witamin.
Włosy i paznokcie są zbudowane z keratyny – białka bogatego w siarkę. Keratyna stanowi główny składnik warstwy rogowej naskórka, paznokci włosów. Charakteryzuje się zawartością aminokwasów zawierających siarkę: cysteiny i metioniny. Jeżeli dieta jest uboga w pokarmy zawierające aminokwasy siarkowe (źle zbilansowana, np. podczas odchudzania), a włosy, paznokcie i skóra nie wyglądają najlepiej – trzeba sięgnąć po wysokiej jakości preparat uzupełniający dietę.
ONOZIS® Beauty zawiera oryginalny zestaw znanych składników czynnych o ugruntowanym zastosowaniu w pielęgnacji, leczeniu uzupełniającym i profilaktyce schorzeń skóry, włosów czy paznokci. Połączenie aminokwasów siarkowych z oligoelementami tj. jonami żelaza i cynku, zwiększa biodostępność preparatu.
Zestaw pierwiastków zawartych w ONOZIS® Beauty:
• aminokwasy siarkowe:
L – metionina: 30,00 mg
L – cysteina: 10,00 mg
• żelazo (w postaci fumaranu żelazawego): 2,50 mg
• cynk (w postaci glukonianu cynku): 2,25 mg
• kwas pantotenowy (prowitamina B5): 3,00 mg
Wzrost biodostępności i efektywności transportu składników do miejsc istotnych terapeutycznie decyduje o odpowiedniej skuteczności preparatu Onozis® Beauty.
Cysteina i metionina stanowią cegiełki, z których buduje się włosy. Dzięki tym aminokwasom możliwe jest powstanie „wiązań dwusiarczkowych”, które są włączane w keratynową konstrukcję włosa i pełnią w niej rolę wzmocnień oraz nadają prawidłową przestrzenną budowę.
Aminokwasy siarkowe muszą być dostarczane organizmowi regularnie, gdyż ze względu na swą rolę budulcową nie mogą być zastąpione żadnymi innymi związkami i nie mogą być magazynowane „na zapas”.
Żelazo, dzięki któremu aminokwasy są transportowane do właściwych miejsc. Szczególnie zagrożone deficytem żelaza są kobiety. Obfite krwawienia miesiączkowe, uboga w żelazo dieta może u pań stosunkowo szybko doprowadzić do niedoboru tego mikroelementu. Wskutek tego włosy stają się cienkie, łamliwe i ulegają przerzedzeniu.
Cynk odgrywa ważna rolę w organiźmie, jest jednym z ważniejszych „minerałów piękna”. Poprawia wygląd i koloryt skóry, a także bierze czynny udział w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych, co ma wpływ na proces regeneracji. Wpływ cynku na system immunologiczny powoduje, że skóra na dłużej zachowuje siłę i zdrowie oraz zahamowuje proces powstawania wolnych rodników. Cynk uaktywnia enzymy kontrolujące metabolizm białek, zawierających wiązania dwusiarczkowe, potrzebnych do budowy włosa. Wpływa też na gospodarkę witaminą A, a przecież ta witamina ma znaczący wpływ na proces keratynizacji naskórka, jak też włosów i paznokci.
Prowitamina B5 - kwas pantotenowy. Witamina ta między innymi jest odpowiedzialna za własności mechaniczne włosów np. siłę, sprężystość i utrzymanie odpowiedniej wilgotności włosów.
Uzupełnieniem jej niedoboru może być przyjmowanie preparatów zawierających pochodne kwasu pantetonowego, np. pantotenianu wapnia.
Jak stosować ONOZIS® Beauty
Osoby dorosłe, w pierwszym miesiącu stosowania, powinny zażywać dwie tabletki dwa razy dziennie. Dla podtrzymania wyników kuracji zaleca się przyjmowanie, przez kolejne dwa lub trzy miesiące, jednej tabletki dwa razy dziennie.


 


copyright © 2023 NYCOMED Sp. z o.o.
NIP: 526 28 68 535, KRS: 0000237611
Kapitał zakładowy: 50 000,00 zł
Aleje Jerozolimskie 146 A, PL 02-305 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Nota prawna